Ny recension på Fallet Nathalie

Nathalie Persson på Instagramsidan npboktips har nu också lyssnat på den tredje boken i Lena Borell-serien, Fallet Nathalie, och även den får en strålande recension!

Kolla in:

Bokrecension: 
”Festen är slut och Nathalie är full, arg och ledsen. Hon har ringt sin pojkvän för att bli hämtad. En kvinna ser Nathalie kliva in i en röd bil och försvinna bort i sommarnatten.
Tre dagar går innan Nathalies mamma kommer in till Lena Borell och gör en anmälan. Det blir genast en intensiv jakt för att hitta henne, då de viktiga timmarna efter försvinnandet redan gått förlorat. 
Lena Borell blir åter insatt i teamet på grova brott efter sjukskrivning och traumat kring hennes dotter. Misstankar väcks runt Nathalies närmaste, men ord står mot ord. Kan det vara så att det finns kopplingar till äldre fall? Vart har Nathalie tagit vägen? 

Boken är tredje delen i serien om kriminalinspektör Lena Borell.
Intriger samt familjedrama i en stark och mörk deckare som levererar från start. Tvära kast ger berättelsen ytterligare djup. 
Missa inte de tidigare böckerna i en mycket bra och spännande serie.” 

Japp, även den här bilden med passande bakgrund till ljudboksomslaget har jag lånat från sidan npboktips.

Här är länk till recensionen på Fallet Nathalie: https://www.instagram.com/p/CfXDXK3jG-H/

Och här är länk till sidan npboktips: https://www.instagram.com/npboktips/

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s